Sme na začiatku vykurovacej sezóny, preto mnoho ľudí hľadá spôsoby, ako ušetriť a zostať počas chladnejších dní v teple. Hoci je prevádzka klasických plynových kotlov historicky najdrahšou, našťastie existujú veľmi výkonné a navyše ekologické alternatívy.

Tepelné čerpadlá využívajú obnoviteľnú energiu a vy tak môžete vykurovať úspornejšie, efektívnejšie a ekologickejšie, než s klasickým kotlom na tuhé palivo. Pre pohodlie a teplo vášho domova dokáže totiž využiť až 75 % obnoviteľnej energie.

Vďaka nemu môžete z vášho bývania urobiť nielen úspornejšie, ale aj ohľaduplnejšie miesto voči životnému prostrediu.

Tepelné čerpadlo je vykurovanie budúcnosti 

Tepelné čerpadlá využívajú ako zdroj energie vzduch z vonkajšieho prostredia, ktorý komprimujú a následne ho používajú na vykurovanie aj ohrev vody.

Ich najväčšou výhodou je to, že sú maximálne šetrné. Ak sa rozhodnete pre ich kúpu, na účtoch za energiu to zaručene pocítite už v priebehu niekoľkých rokov.

Ich inštalácia je rýchla a nevyžaduje si žiadne zvláštne povolenia. Sú vhodným riešením pre takmer všetky rodinné domy, ako pre novostavby s podlahovým kúrením, tak aj pre staršie stavby, ktoré sa rozhodnete modernizovať.

V kombinácii s radiátormi sú plnohodnotnou náhradou starých vykurovacích zariadení. Neodmysliteľným benefitom tepelných čerpadiel je aj to, že spĺňajú požiadavky na energetickú účinnosť budov určenú zákonom.

Montáž tepelného čerpadla je vcelku jednoduchá a poskytuje sa na ňu dotácia do výšky 3 400 EUR

 

Aký typ tepelného čerpadla je najvýhodnejší? 

Cenovo najvýhodnejším riešením je nízkoteplotné tepelné čerpadlo, ktoré pracuje s teplotou vody 35°C.

Tento typ je v starších domoch vhodné riešiť iba cez podlahové kúrenie. Rodinné domy však vo väčšine prípadov majú vykurovaciu sústavu zloženú z radiátorov, ktoré sú dimenzované na teplotu 60°C.

Ak sa teda v tomto prípade rozhodnete pre nízkoteplotné tepelné čerpadlo, stane sa,  že vo vašom rodinnom dome nebude dosiahnutá požadovaná teplota.

Pre maximálny komfort a ideálnu teplotu preto zvoľte vysokoteplotnú variantu s teplotou vykurovacej vody do 65°C

 

Vykurujte ekonomicky, aj ekologicky

Ak chcete skombinovať úsporu nákladov na vykurovanie vašej domácnosti a ekologické získavanie tepla zo vzduchu, tepelné čerpadlo je pre vás tým najvhodnejším riešením.

Predstavuje nový stupeň pohodlia a moderný spôsob získavania tepla, ktorý je navyše udržateľný, úsporný a ekologický.

Vďaka vlastnostiam, akými sú nízka úroveň emisií či malým prevádzkovým nákladom ich môžeme označiť za vykurovaciu technológiu budúcnosti. Nie náhodou na nich môžete získať aj štedrú štátnu dotáciu.

Ak chcete efektívne a ekonomicky rozumné vykurovanie, ktoré je navyše šetrné k životnému prostrediu, montážou tepelného čerpadla určite nešliapnete vedľa.